szwagry1 1telstar lata << Wróć
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Dawno Dawno temu.. :

Wcześniejsza nazwa - Komet-Band. Zespół muzyczny utworzony przez Andrzeja Kadłuczkę w 1961 r. grajacy muzyke instrumentalna w szczególności utwory angielskiej grupy The Shadows. Lokum w klubie "Oaza" przy Krakowskiej Fabryce Kabli. Spośród wielu ankietowanych, krakowskich zespołów jako jedyny wybrany grał przez pewien okres w klubie Pod Jaszczurami. W różnych składach istniał do 1968 r. Rozwišzany przez założyciela po odejściu Andrzeja Zauchy do Dżambli.

Skład zespołu Telstargitara solo - Kadłuczka Andrzej

gitara bas - Pawlik Marian

gitara rytm - Krupa Antoni

perkusja - Radecki Benedykt

vocal - Bocheński Kazimierz


Skład zespołu Szwagry :Zespół muzyczny grajacy w latach 1964 - 1969 majace swoje wcześniejsze korzenie w innym, krakowskim zespole - patrz Ametysty Materiały w internecie podaja wcześniejsza biografie zespołu. Brak jest publikacji składu i działalności zespołu pod koniec jego istnienia w latach 1968-1969 co staram się wypełnić. Pod koniec 1969 r. formacja - po odejściu członków do innych zespołów - przestała istnieć. Pierwsza sympatia Tadeusza Gogosza Barbara miała brata Janusza. Tadeusz i Janusz zwracali się do siebie per "szwagier". To się bardzo spodobało Wiesławowi Dymnemu, The Brothers in Low - powiedzial i tak powstała nazwa zespołu. Jako jedna z najwcześniejszych grup beatowych w Krakowie i jako pierwsza wykonała nagrania płytowe wydane przez wydawnictwo MUZA, a wœród nich miedzy innymi: "Dobry rok", "Wesele" /składanka, "Ulica sztuczna", "Hura huba" - (nagrana w 1965 r. nr.kat.N-0370). Wykonane zostały również nagrania radiowe (FM) wśród których pojawiły się też kolejne jak: "Leniwa głowa", "Tak długo byłem zakochany", "Huk-puk", "Leń", "Dla Ciebie", "Hura huba". Wydane zostały jako long play'e, a w póŸniejszym czasie także na kasetach i long play'ach. Autorem tekstów do utworów był kierownik literacki i artystyczny zespołu Wiesław Dymny. Ostatni skład (1980) uformowany został z muzyków majacych swoja wcześniejsza działalność w innych, krakowskich zespołach beat'owych. Grupa w nowym składzie dokonała klika nagrań radiowych oraz wzieła udział w dwóch programach telewizyjnych wraz z grupa 2+1 i KRYWAŃ.


Skład zespołu w latach 1966 - 1968gitara solowa - Czeczel Ryszard

gitara bas. - Dura Jerzy

perkusja - Gogulski Zdzisław

tršbka - Jakóbiec Andrzej

puzon - Michalak Marek

sax. - Biełło Bogdan

vocal, gitara - Bocheński Kazimierz

vocal, gitara - Jerzy PiwowarskiZOBACZ --> ryszardy.jedwab.net.pl